facebook

İstanbul Kültür Sanat Vakfı


Eczacıbaşı Topluluğu, kurulduğu 1942 yılından itibaren kültür, sanat, eğitim, bilim ve spor alanlarında toplumsal yaşamın gelişmesine katkıda bulunmayı sorumlulukları arasında sayıyor. Bu doğrultuda, toplumsal hizmetlerini, doğrudan kurduğu ya da kuruluş ve yönetiminde etkin rol aldığı kurumlar aracılığıyla yürütüyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 46 yıl önce Dr. Nejat F. Eczacıbaşı öncülüğünde kuruluşundan bu yana, İKSV'nin Kurucu Sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu; sanatseverleri festivaller ile buluşturuyor, İstanbul’u bir kültür-sanat merkezi haline getiren İKSV’yi destekliyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı; yalnızca festival ve etkinliklere ev sahipliği yapan bir kurum olmanın çok ötesinde, Türkiye kültür sanat üretiminde söz sahibi olan, katılımcı ve kalıcı kültür politikalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasında etkin rol alan bir kurum olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Eczacıbaşı Topluluğu, her yıl Kurucu Sponsorluk çalışmaları kapsamında, özel iletişim kampanyaları düzenleyerek festivallerin geniş kitlelerce bilinirliğinin artırılmasına destek veriyor. İKSV’nin 45. yılı olan 2017 yılında, Topluluk tarafından sanatseverlerin festivallere katılarak “orada olma”larının hayatlarına kattığı değeri anlatan özel bir film hazırlandı.Gençlerin kültür-sanat etkinliklerine erişimini artırmak amacıyla İKSV Kültür Sanat Kart projesinin ana destekçisi olan Eczacıbaşı Topluluğu, 2017 yılında hayata geçirilen projeyle binlerce öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Proje ile öğrenimini Türkiye’de sürdüren 18-25 yaş arası 1000 üniversite öğrencisine, İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde kullanabilecekleri 250 TL değerindeki İKSV Kültür Sanat Kart hediye ediliyor.

www.iksv.org
www.kultursanatkart.iksv.org