...

DİĞER ÜRÜN VE HİZMETLER

Finanstan bilgi teknolojilerine,
farklı alanlarda değer yaratan ürün ve servisler.

Finans, bilgi teknolojileri, doğal kaynaklar, gayrimenkul geliştirme ve işletme yönetimi alanlarında değer yaratan, kaliteli, güvenilir ürün ve servisler.

...

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. Aralık 1973 yılında 80.000.000 TL sermaye ile kuruldu. Kuruluş, Şubat 1974’de hisse senetlerinin yüzde 50’sini halka arz ederek, Türkiye’de halka açılan ilk şirketler arasında yer aldı. 1984 yılında kayıtlı sermaye sistemine geçen kuruluşun, bugünkü sermayesi 105.000.000 TL, kayıtlı sermayesi ise 500.000.000 TL'dir. Kuruluşun ana faaliyet konusu; istikrarlı kâr payı sağlayabileceği, uygun bulduğu alanlarda kurulmuş veya kurulacak şirketlere ortak olmak ve ortak bulunduğu şirketlerin sermaye artırımlarına iştirak etmektir. Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı’nın tamamı Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşu olan 3 iştiraki bulunuyor.

Genel Müdür

Seyfi Sarıçam

Adres

Büyükdere Cad. No 185 Levent 34394 İstanbul

...

Eczacıbaşı İlaç Sinai ve Finansal Yatırımlar

Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar

Türkiye'nin ilk modern ulusal ilaç üretim tesisini 1952 yılında faaliyete geçiren Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin temelleri, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın 1942 yılında eğitimini tamamlayıp yurda dönmesiyle atıldı. Kuruluş, benimsediği yüksek standartlar ve getirdiği yeniliklerle Türk ilaç endüstrisine öncülük etti. Türkiye ve küresel ilaç pazarlarındaki değişimlerin değerlendirilmesiyle stratejik ortak arayışına giren Eczacıbaşı İlaç Sanayi, 2007 yılında bağlı ortaklıklarından Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri ile Eczacıbaşı Özgün Kimya'daki ortaklık paylarının yüzde 75'ini, eşdeğer ilaç alanında Avrupa'nın önde gelen kuruluşlarından Zentiva N.V.'ye devretti. Kalan yüzde 25 ortaklık payının devri ise 2009'un Temmuz ayında gerçekleşti. Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin ünvanı "EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" olarak değişti ve yeni ünvanı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin 24 Kasım 2008 tarih, 7195 sayılı baskısında yayınlandı. Üretim faaliyetleri bulunmayan Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar, mevcut bağlı ortaklıkları, müşterek yönetime tabi ortaklıkları ve iştirakleri ile bir holding yapısındadır. Bu yapı içinde, direkt olarak gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde bulunan kuruluş; sağlık, hızlı tüketim ürünleri, yapı ürünleri ve diğer endüstrilerde stratejik ortak olarak rol alıyor.

CEO

Emin Fadıllıoğlu

Adres

Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sok. No:5 34394 Levent, İstanbul

Web Sitesi

www.eis.com.tr

İletişim İçin

eis@eczacibasi.com.tr

...

Eczacıbaşı Bilişim

Eczacıbaşı Bilişim

1989 yılında Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarına bilgi teknolojileri konusunda danışmanlık, servis ve destek hizmetleri vermek amacıyla kurulan Eczacıbaşı Bilişim, 2002 yılı başından itibaren, çalışma alanını Topluluk dışındaki kuruluşları da kapsayacak biçimde genişleterek yeniden yapılanmıştır. Bugün, bilgi teknolojileri alanında uzun yıllara dayanan kurumsal deneyimini müşteri ve kalite odaklı hizmet anlayışıyla Türkiye pazarına sunan kuruluş, etkin bilgi teknolojileri çözümleriyle, en güvenilir teknoloji sağlayıcısı olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Eczacıbaşı Bilişim, uzman insan kaynağı ve kurumsal birikimi ile müşterilerine değer yaratacak etkin bilgi teknolojisi çözümleri sunan, en güvenilir kuruluş olmak misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Kuruluş, sahip olduğu bilgi birikimi ve kurum kültürü, deneyimli ekibi, kalite anlayışı, iş etiği, yenilikçi ve girişimci ruhu, müşteri odaklı çalışma yaklaşımı, güven ve açıklığa dayalı iletişim becerisi ve toplumsal sorumluluk değerlerinin bilinci ile müşterilerine hizmet vermektedir. Müşterileri için anahtar teslim projeler üretmeyi ve teknik destek, danışmanlık ve profesyonel hizmetler sunmayı kendisine hedef edinen Eczacıbaşı Bilişim, bilgi teknolojisi sektöründe Kurumsal Kaynak Planlaması, Güvenlik, Birikim Yönetimi, Sağlık Bilgi Sistemleri, Altyapı Servisleri, Uygulama Geliştirme ve Entegrasyonu Çözümleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

Murahhas Aza

Hilmi Koçak

Adres

Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No: 5 34394 Levent, Istanbul, Turkey

ESAN

Esan, Eczacıbaşı Topluluğu’nun seramik fabrikalarına hammadde temini amacı ile 1978 yılında kuruldu. Bugün 40 yılı aşkın deneyimiyle ve yılda 3 milyon tonun üzerinde üretimiyle Avrupa’nın en büyük endüstriyel mineral sağlayıcılarından biri olan Esan, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kurşun ihracatçısı konumunda yer alıyor. 150’den fazla ürünüyle hizmet sunan Esan’a ait faaliyette olan 40 ocağından çıkarılan madenler Bozüyük, Sarıbeyli, Çine, Milas, İnlice ve Balya’da bulunan 8 tesiste işleniyor. Halihazırda 50’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Esan, İtalya’da Esan Italia Minerals ile Ukrayna ve Çin’de ise temsilcilik ofisleriyle faaliyet gösteriyor. Sürdürülebilir madencilik anlayışı ile Esan, faaliyette bulunduğu bölgelerde çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaçlayarak, bu doğrultuda tüm faaliyet alanlarında geçerli iş sağlığı ve güvenliği ile çevre ve sosyal sorumluluk politika ve prosedürlerini takip ediyor.

CEO

Savaş Şahin

Adres

Girne Mah. Nehir Sok. No: 1-3 Maltepe, 34852 İstanbul

Web Sitesi

www.esan.com.tr

İletişim İçin

esan@eczacibasi.com.tr

...

Esan Italia Minerals

Esan Italia Minerals

Esan Italia Minerals SRL, Esan’ın en büyük dışsatım pazarı olan İtalya’nın seramik merkezi Sassuolo’da (Modena), seramik üreticilerine daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla 2005 yılında kuruldu. Eczacıbaşı Esan tarafından üretilen endüstriyel hammaddeler (feldspat, kil, kaolen, kuvars, bentonit vb.) dökme yük gemileri ile İtalya’nın Ravenna limanına getiriliyor ve limandaki stok sahasından üreticilere sevk ediliyor.

CEO

Savaş Şahin

Adres

Via Regina Pacis 42 41049 Sassuolo (MO) Italia

Telefon

+39 0536 813305

İletişim İçin

info@esanitalia.it

...

Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama

Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama

Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Levent’te açıldığı dönemde Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ev, ofis ve alışveriş-eğlence merkezlerinden birini hayata geçirdi. Yüzde 50-50 ortaklıkla gerçekleştirilen ve 2006 yılı Mayıs ayında tamamlanan Kanyon projesi, 250 bin m²’lik kapalı alana sahip. Her yönüyle kent yaşamını yeniden tanımlayan Kanyon, bir alışveriş merkezinin rahatlığını, sokağın canlı ruhuyla ve havasıyla eşsiz bir biçimde bir araya getiriyor. Kanyon, gerek mağazaları, gerekse yeme-içme mekanlarıyla İstanbullulara farklı tatlar sunuyor. İnşaatına 2003 yılında başlanan ve yaklaşık 200 milyon dolara mal olan Kanyon, Beşiktaş, Şişli ve Levent’in kesiştiği noktada, daha önce Eczacıbaşı İlaç Fabrikası’nın bulunduğu arazi üzerinde inşa edildi. Yapımında dünyanın ve Türkiye’nin tanınmış mühendislik ve mimarlık firmalarının görev aldığı Kanyon, kendine özgü yaklaşımı ve insan doğasıyla uyumlu mimari yapısı ile ülkemizde bugüne kadar gerçekleştirilen diğer konut-iş-alışveriş projelerinden ayrışıyor. Türkiye’ye ilk kez gelen bir çok yeni markayı da İstanbullularla tanıştıran Kanyon, bünyesinde bulunan Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarından oluşan mağaza karması ve İstanbul sosyal hayatında önemli yere sahip restoranlarıyla alışveriş ve eğlenceyi buluşturan bir yaşam alanı. 140 mağazanın bulunduğu Kanyon’da bir gurme süpermarket, sinema, restoranlar, kafeler, spor ve sağlık merkezi, yüzme havuzu ve açık hava performans alanları da yer alıyor. Kanyon’da her biri kendi enerjisine ve ruhuna sahip olan dört kat, dört farklı sokak bulunuyor; mağaza karmasında da hem tüm aile bireylerine, hem de farklı tarzlara hitap edecek bir denge ve çeşitlilik gözetiliyor. Ayrıca ziyaretçiler için düzenlenen müzik, sanat ve moda etkinlikleri de Kanyon’da geçirilen zamana değer katıyor. Kent yaşamını seven, teknolojiye yakın, iş yaşamının dışında da kendine özgü uğraşları olan, dünyayı tanımak isteyen ve yaratıcılığa önem veren kişiler Kanyon’da aradıklarını fazlasıyla bulacaklar.

Genel Müdür

Fulya Durak

Adres

Büyükdere Cad. 185 Levent 34394 Istanbul, Türkiye

Web Sitesi

www.kanyon.com.tr

...

Eczacıbaşı
Ekom

Eczacıbaşı Ekom

Adres

Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sk. No:5 Kat: 6 Levent 34394 - İstanbul

...

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım

Kuruluş, 1989 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’nun inşaat ile ilgili projelerini hayata geçirmek amacıyla kurulmuş ve 2007 yılından bu yana faaliyetlerini gayrimenkul geliştirme ve proje yönetimi alanlarında sürdürmektedir. Kuruluşun temel amacı, Topluluğun mevcut gayrimenkullerini değerlendirmenin yanı sıra, çözüm ortaklıkları oluşturarak, mimari farklılık ve tasarım öncülüğü ile yaşam tarzlarını dikkate alan özgün, ekolojik, sürdürülebilir projeler geliştirmektir. Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım'ın bugüne kadar tamamlamış olduğu başlıca projeler arasında, Kanyon Projesi (Levent), Kanyon Heliport (Kanyon Ofis Binası, Levent), Eczacıbaşı Holding Binası (Levent), Yeni Ofis Binası 193 (Levent), E-Kart Elektronik Kart Sistemleri Fabrikası (Gebze), Eczacıbaşı Spor Kulübü Spor Salonu İnşaatı (Ayazağa) ve Ormanada Konut Projesi ( Zekeriyaköy ) yer alıyor. Kuruluş ayrıca diğer önemli projeleri olan Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi ve Sarıyer/Ayazağa Kentsel Dönüşüm Projesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Adres

Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:5 Kat:3 Levent 34394 İstanbul

...

Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği

Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği

Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği, Eczacıbaşı Topluluğu’nun sigorta işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla 1986 yılında Eczacıbaşı Dasa Dağıtım ve Satış A.Ş.’nin bir bölümü olarak faaliyet göstermeye başladı ve 1990 yılında Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşları arasında yerini aldı. Kuruluş, Topluluk şirketleri ve çalışanları ile Topluluk dışı şirket ve kişilere, tüm branşlardaki sigorta ürünleri satışı, risk yönetimi ve sigorta danışmanlığı hizmeti veriyor. Dünya standartlarında ilk sıralarda yer alan yurtdışı reasürans şirketleri ile anlaşmaları bulunan güçlü, güvenilir ve hasar ödemelerini zamanında yapan Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri ile çalışan Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği, yangın, kaza, mühendislik, sorumluluk, sağlık, hayat ve emeklilik branşlarında klasik sigorta ürünlerinin yanı sıra sigortalıların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış özel ürünlerle de çözümler sunuyor, gerektiğinde yurtdışından da hizmet alabiliyor. Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği, doğru teminatı en uygun maliyetle gerçekleştirmek ve faaliyetlerinden kaynaklanan risklerin en doğru sigorta çözümü ile teminat altına alınmasını sağlamayı öncelikli amaç olarak benimsiyor. Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği; geniş kapsamlı teminat, risk yönetimi, uygun prim, uygun ödeme şartları, otomatik yenileme, oluşabilecek hasarın gerekli belgeler tamamlandıktan sonra en geç 15 gün içinde ödenmesi taahhüt gibi geniş avantaj ve ayrıcalıklar sunuyor.

Genel Müdür

Ulaş Pekin

Bilgi İçin

Güner Ünsal

Adres

Ali Kaya Sokak No: 5 34394 Esentepe, İstanbul