...

SAĞLIK

İnsan yaşamının
her evresine dokunan, Türkiye’nin önde gelen
sağlık grubu.

Koruma, erken teşhis ve yenilikçi tedavilerle sürekli büyüyen ürün ve hizmet portföyü.

0

Üretim Tesisi

+0

Çalışan

0

Yıllık deneyim

+0

Ülkeye İhracat

0

Uluslararasi iş birliği

Eczacıbaşı Topluluğu’nun sağlık alanındaki faaliyetlerinin temeli, 1942 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın kendi laboratuvarında D-Vital ismiyle anılan vitamini üretmesiyle atıldı. 1952 yılında ülkenin ilk modern ilaç fabrikasını kuran Eczacıbaşı, ilaç üretimi alanında faaliyet gösteren iki kuruluşunu 2007 yılında Zentiva’ya devretmesinin ardından ürün ve hizmet alanında yeni açılımlara yöneldi.

Bu alanda, yeni yapılanma ve yeni alanlara açılma stratejileri çerçevesinde, öncelikle nükleer tıp alanında büyüme hedeflenirken, kronik hastalıklara ve sağlığın desteklenip korunmasına dönük ürünlerin portföye alınmasına hız verildi.

Gelecekte, özellikle yüksek teknoloji ile üretilen ürünlere yoğunlaşmayı hedefleyen Eczacıbaşı Topluluğu’nun sağlık alanındaki kuruluşları, Ar-Ge konusunda dünya lideri olan iş ortaklarının bilgi birikimi ve deneyimini kendi üretim, pazarlama ve satış süreçlerinde değerlendirerek, çağdaş ve kaliteli bir sağlık hizmeti anlayışı ortaya koyuyor. Eczacıbaşı, insan yaşamının tüm evrelerinde; korumadan erken teşhise ve yenilikçi tedavilere kadar sürekli büyüyen ürün ve hizmet portföyüyle Türkiye’de sağlık alanında bütünsel yaklaşımın öncüsü olmaya devam ediyor.

...

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama

Ürün portföyü ve hedef kitlesiyle Türkiye’nin en prestijli pazarlama ve satış kuruluşlarından olan Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, ithal ettiği ilaçların ve reçetesiz ürünlerin tanıtım, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Formlarıyla birlikte sayıları 140’ı aşan 30 farklı tedavi alanından ürünün satışını 17 lisansör şirket iş birliğiyle 6 ana satış bölgesinde yürütüyor. Araştırma ve geliştirme konusunda ise dünyanın önde gelen uluslararası ilaç kuruluşlarıyla sürekli bilgi alışverişinde bulunuyor.

Genel Müdür

Başbuğ Öke

Adres

Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No: 5 34394 Levent, İstanbul

...

Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler

Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler

1985 senesinde Bozlu Holding tarafından kurulan ve 2008 yılı itibariyle Eczacıbaşı İlaç Sanayi ortaklığında faaliyetlerine devam eden Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler, kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve ürettiği ürünler ile Türkiye nükleer tıp sektörünün gelişmesine öncülük eden, yüksek hizmet kalitesinden ödün vermeden büyüyen yüksek kalitede radyofarmasötik ilaç üretimi gerçekleştiren bir nükleer tıp kuruluşudur. Konusunda uzman 250’yi aşkın çalışanıyla, yurt içinde 4 (Gebze, Adana, İzmir, İstanbul), yurt dışında 3 (Romanya, Bulgaristan, Mısır) üretim tesisiyle ve farklı ürün çeşitleri (PET, SPECT, Teranostik, API&PET Set) ile yurt içi ve yurt dışındaki nükleer tıp merkezlerine hizmet veren ilk üretici Türk firması olan Eczacıbaşı-Monrol, bu tesislerin yanı sıra, Kuveyt, Dubai , Erbil, Pakistan ve Ankara’da olmak üzere 6 siklotron tesisi işletmektedir.

Genel Müdür

Mustafa Aydın Küçük

Adres

Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak, No:20 Kat:8 34805 Beykoz / İstanbul

Web Sitesi

www.monrol.com.tr

...

Evital

Evital

Eczacıbaşı Topluluğu çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü olma vizyonuyla toplum sağlığına katkıda bulunmayı önceliklendiriyor. Sağlık çözümlerinin insana uyumlandığı yeni bir sağlık anlayışıyla kurulan Eczacıbaşı Evital’in temelini, her insanın sağlıklı yaşam hakkı oluşturuyor. Eczacıbaşı Evital, sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak isteyen bireyler, sağlık profesyonelleri ve sağlık hizmeti sunanlar için yeni sağlık ekosistemi.

www.evital.com.tr

www.evital.com.tr

...

Gensenta

Gensenta

Toplum sağlığı için bir asra yakın bir süredir hizmet veren Gensenta, 2022 Kasım ayında Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından biri olmuştur. Gensenta yaklaşık 600 kişilik uzman kadrosu ve modern tesisleriyle Türkiye'nin en önemli mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticilerindendir. Hammadde Üretim Tesisleri'ndeki birbirinden bağımsız dört ayrı üretim ünitesinde; penisilin grubu ilaç etkin maddeleri, makrolid grubu ilaç etkin maddeleri ile Etodolak ve diğer ilaç etkin maddeleri üretilmektedir. Gensenta, dünya standartlarındaki "Güncel İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)" ve "Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (cGLP)" kurallarına uygun olarak sürekli eğitim, bilgi birikimi ve modern teknoloji ile üretilen ilaçları, yeni ve kapsamlı çözümleri; yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da birçok ülkede insan sağlığının hizmetine sunuyor.