facebook

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart

Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle, Topluluğun kuruluşunun 75. yılı olan 2017 yılında başlatılan Kültür Sanat Kart projesi, 2020 yılından itibaren Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart adını aldı. Bugüne kadar 6000 üniversiteliyi İKSV etkinlikleri ile buluşturan Kültür Sanat Kart, artık İstanbul Modern’de de geçerli olarak, her yıl 2000 üniversiteli ile buluşmaya devam edecek.

Proje ile öğrenimini Türkiye’de sürdüren 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerine, İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde ve İstanbul Modern’e ziyarette kullanabilecekleri 250 TL değerindeki Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart hediye ediliyor.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahibi öğrenciler, gerçekleştirilen İKSV etkinliklerine katılmanın yanı sıra sanatçı ve gruplarla tanışma olanağı yakalıyor, festival direktörleriyle buluşarak öne çıkan film, konser veya tiyatro oyunlarını bizzat kendilerinden dinliyor. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kartlılar, kartlarını aynı zamanda İstanbul Modern Cafe, İstanbul Modern Mağaza’da indirim için kullanabilmenin yanı sıra, İKSV yayınları ve ürünlerini de indirimli alabiliyor.

2019 yılında Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı proje ile ulaşılan öğrenci sayısını artırma hedefiyle, 2018 yılında yayımlanan İşim Gücüm Budur Benim adlı kitabının gelirlerini bu projeye aktararak Kültür Sanat Kart hediye edilen öğrenci sayısını ikiye katladı. Bu kapsamında 2019 yılında Kültür Sanat Kart sahibi öğrenci sayısı 1000’den 2000’e çıktı.

Projenin bundan sonraki hedefleri arasında gençlerin hayatında kültür sanatın yerini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmeye devam etmek yer alıyor.
 
Ayrıntılı bilgi için:
www.kultursanatkart.com

#HayataSanatKat 
#KültürSanatKart 
#KulturSanatKart
#EczacıbaşıKültürSanatKart