facebook

KOD Ödülleri

Eczacıbaşı Topluluğu, kurucusu ve kurumsal sponsoru olduğu Türkiye Bilişim Vakfı tarafından matematik ve fen bilimleri alanında Türkiye’de ilk kez başlatılan eğitim oyunları yarışması KOD Ödülleri’nin ana sponsoru olarak oyunla eğitimi destekliyor. İlk kez Eczacıbaşı Topluluğu’nun 75. yılı olan 2017 yılında verilmeye başlanan ödüller ile hem ülkemizdeki oyun temelli nitelikli eğitim içerikleri ekosisteminin teşvik edilmesini hem de öğrencilerin ulaşabileceği kaliteli ve eğlenceli dijital eğitim materyallerinin nitelik ve sayısının artırılmasını hedefliyor.

Kod Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim düzeylerinde, bilişim teknolojilerinin eğitimdeki önemini ve katkısını vurgulamak, bu alanda fikir üreten, uygulama geliştiren ve uyarlama yapan kişi ve kurumların çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla düzenleniyor. Yarışma ile Türkiye’de ilk kez matematik ve fen bilimleri alanlarında geliştirilen eğitim oyunları ödüllendiriliyor ve dijital kuşağa yönelik eğitim müfredatı geliştirilmesine katkı sağlanıyor.

Yarışmaya dair detaylı bilgi  www.kododulleri.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2019 Kod Ödülleri Eğitim Oyunu YarışmasıTürkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen, Türkiye’de matematik ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim oyunlarının ödüllendirildiği KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’nda dereceye giren yarışmacılar, bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Oyun kategorisinde “Interscientific” adlı oyunlarıyla Burak Kağan Gür, Ömer Bahadır Karabulut ve Naci Sayıcı birinci olurken, “Simyacılar Kalesi” adlı oyunlarıyla Halil Onur Yazıcıoğlu, Mehmet Can Güler ikinci ve “Matematik Efsaneleri” adlı oyunuyla Baki Şahin Yimencioğlu üçüncü oldu.

Fikir kategorisinde ise “Sayı Yerleştirmece” adlı oyunlarıyla Bahattin Aydın ve Kevser Aydın birinci, “Gizemli Elementoslar” adlı oyunuyla Elif Çilek ve “Prof. Element” adlı oyunlarıyla Münir Nuran, Onur Çağatay ve Necdet Tuna Başsaka üçüncü oldu.

2019 Kod Ödülleri ödül töreni ve kazananları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.