facebook

  Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri

  “Geleceği bugünden yaratan ana güç, bilimsel araştırma tutkusudur.”
                                                                  Dr. Nejat F. Eczacıbaşı
  Eczacıbaşı Topluluğu, kurucusu Dr. Nejat F. Eczacıbaşı’nın tıp ve eczacılık bilimlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 1959 yılında başlattığı “bilime katkı, başarıya ödül” geleneğini “Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri” ile sürdürüyor.

  Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri iki yılda bir veriliyor. Bugüne kadar, 33 Tıp Bilim Ödülü, 42 Tıp Teşvik Ödülü, 16 Tıp Öğrencileri Proje Ödülü verilirken, 177 çalışma Bilimsel Araştırma Destek Ödülleri kapsamında başarıyla tamamlandı.

  2018 yılından itibaren Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri Bilimsel Değerlendirme Kurulu, Prof. Dr. Turgay Dalkara başkanlığında, Prof. Dr. Murat Akova, Prof. Dr. Şermin Genç, Prof. Dr. Ahmet Gül, Prof. Dr. Arzum Erdem Gürsan, Prof. Dr. Hakan S. Orer ve Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu’ndan oluşuyor.

  2019 Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri başvuruları 1 Şubat 2019 tarihine kadar www.eczacibasitipodulleri.com bağlantısı üzerinden yapılabilir.
   
  2017 Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri
  2017 Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri Töreni 13 Ekim 2017 Cuma günü Dokuz Eylül Üniversitesi’nde gerçekleşti. Eczacıbaşı Topluluğu’nun 1959 yılında tıp alanında başlattığı ödüllendirme ve destek geleneğinin 58. yılında, Tıp Onur Ödülü’nün sahibi, Prof. Dr. Olcay Neyzi oldu. Prof. Neyzi, çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında Türk ve Dünya tıbbına büyük katkıları nedeniyle bu ödüle layık görülürken, Tıp Bilim Ödülü Prof. Dr. Şermin Genç’e, Tıp Teşvik Ödülü ise Doç. Dr. Özgür Şahin’e verildi. Bilimsel Araştırma Destek Ödülü Prof. Dr. A. Süha Yalçın’ın olurken, Tıp Öğrencileri Proje Ödülü’nü de Barış Boyraz ve İbrahim Halil Gürçınar kazandı.
   
  Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri
  Genel Sekreterliği

  Büyükdere Cad. Ali Kaya Sokak No.5
  34394 Levent-İstanbul

  Tel : (0212) 350 85 57
  Faks: (0212) 350 86 60