facebook

Şampiyonlar Kupası Şampiyonu Eczacıbaşı VitrA

AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası, üst üste üçüncü kez VakıfBank’ı mağlup eden Eczacıbaşı VitrA’nın oldu.   


 
Eczacıbaşı VitrA, AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası’nda rakibi VakıfBank’ı 3-2 yenerek şampiyonluğunu ilan etti ve sezonun ilk kupasını kazandı. Daha önce kupayı dört kez müzesine götürerek rekoru elinde bulunduran Eczacıbaşı VitrA, eski adı Süper Kupa olarak da anılan organizasyonda, üç sene üst üste şampiyonluğunu ilan etti ve yeni bir rekora daha imza attı.   
 


Karşılıklı sayılarla başlayan derbide oyuna ağırlığını koyan Eczacıbaşı VitrA, teknik molaya 12-8 önde girdi ve smaçörlerinin etkili hücumlarıyla kısa sürede farkı açarak birinci seti 25-14 kazandı. 
 
VakıfBank ikinci sete hızlı başlamasına rağmen, Eczacıbaşı VitrA Chiaka Ogbogu’nun bloğunun ardından uzun bir seri yakalayarak farkı kapattı ve bu seti de 25-22 önde bitirdi.  
 

 
Çekişmeli geçen üçüncü seti VakıfBank 25-18 kazandı. Dördüncü set sonunda maç tie-break setine uzadı. Son sette ise oyunun kontrolünü tekrardan ele geçiren Eczacıbaşı VitrA, seti 15-12 alarak maçı sonlandırdı. 
 

 
Nefes kesen mücadelenin ardından düzenlenen törende, kupanın “En Değerli Oyuncusu”, Tijana Boskovic olurken, şampiyon Eczacıbaşı VitrA oyuncularına kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken takdim etti. 
 


Törende, Eczacıbaşı VitrA kaptanlarından Simge Aköz'ün, yaptığı konuşmada kupayı, koronavirüs pandemisi sürecinde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına ithaf etmesi büyük takdir topladı. 
 
VakıfBank – Eczacıbaşı VitrA: 2-3
Salon: TVF Burhan Felek Voleybol Salonu
Hakemler: Nurper Özbar, Mehmet Gül.
VakıfBank: Cansu, Guimaraes, Zehra, Haak, Hackley, Kübra, Ayça (L), Meliha, Ognjenovic, Gözde.
Eczacıbaşı VitrA: Elif, Thompson, Yasemin, Boskovic, Hande, Ogbogu, Simge (L), Beyza, Mirkovic, Saliha, Fatma
Setler: 2-3 (14-25, 22-25, 25-18, 27-25, 12-15)
Süre: 128 dakika (22,29,27,32,18)