facebook
lblTextPageHead

Cem Tanrıkılıcı

1966 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda, yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Organizasyon ve İşletme Politikaları Bölümü’nde tamamladı.
 
Gazetecilik mesleğine, 1984 yılında Dünya Gazetesi’nde düzeltmen olarak başladı. Aynı gazetede sırasıyla; sayfa sekreterliği, yurt haberler şefliği ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu.
 
1993 yılında Günaydın Gazetesi’nin Ekonomi Servisi Müdürlüğü ve aynı grupta yer alan Ekonomik Bülten Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürlüğü görevlerini üstlendi.
 
1995 yılında Kanal E televizyonunun Ekonomi Servisi Müdürlüğü ve Barometre Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürlüğü görevlerine getirildi. Birlikte yürüttüğü bu iki görevinin yanı sıra, Kanal E televizyonunda çeşitli programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.
 
1999 yılında, askerlik nedeniyle bu görevlerinden ayrılan Cem Tanrıkılıcı, 2000 yılının Kasım ayından itibaren Eczacıbaşı Topluluğu’nda Medya İlişkileri Direktörü olarak görev yapıyor.