facebook

İKSV Kültür Sanat Kart

Eczacıbaşı Topluluğu, 75. yılını kutladığı 2017 yılında başlattığı İKSV Kültür Sanat Kart projesinin ana destekçisi olarak, öğrenimini Türkiye’de sürdüren 18-25 yaş arası 1000 üniversite öğrencisine, İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde kullanabilecekleri 250 TL değerindeki İKSV Kültür Sanat Kartı hediye ediyor. Öğrenciler kartlarından faydalanırken etkinliğe bir arkadaşını da davet edebiliyor.

Projeye, hayata geçtiği 2017 yılında, Türkiye’nin 81 ilindeki 173 üniversiteden 65 bine yakın öğrenci başvuruda bulundu. Başvuruların yüzde 68’i İstanbul’dan, yüzde 32’si ise İstanbul dışındaki şehirlerden oldu. Çekiliş sonucunda eğitimini İstanbul’da sürdüren 683, İstanbul dışında sürdüren 317 öğrenci İKSV Kültür Sanat Kart almaya hak kazandı. Kültür Sanat Kart, İstanbul’dan sonra sırasıyla Ankara, İzmir, Kocaeli, Eskişehir ve Bursa’dan başvuran öğrenciler tarafından kullanıldı. Öğrenciler kartlarını en çok film kategorisinde bilet almak için kullandı. İstanbul Film Festivali ve Filmekimi etkinliklerini sırasıyla İstanbul Tiyatro Festivali, Salon İKSV konserleri, İstanbul Caz Festivali ve İstanbul Müzik Festivali takip etti. Üniversite öğrencilerinin kültür-sanat etkinliklerine erişimini artırmayı amaçlayan projeye başvuran öğrenci sayısı 2018 yılında, bir önceki yıla oranla yüzde 77 arttı.

İKSV Kültür Sanat Kart sahibi öğrenciler, 2017 yılı boyunca gerçekleştirilen İKSV etkinliklerinde Fazıl Say ve Marcus Miller gibi sanatçılarla tanışma, İstanbul Tiyatro Festivali Kapsamında gösterilen Fresk gösterisinin provasına katılma gibi birçok ayrıcalıkla buluşma fırsatı da yakaladı.

Bu etkinliklerle ilgili görüntüler için:İKSV Kültür Sanat Kart ile “Konu Değişiyor”!

Bu yıl, öğrencileri kültür sanattan konuşmaya teşvik eden İKSV Kültür Sanat Kart’ın iletişimi için "Konuyu değiştir!" sloganıyla gençlerin yer aldığı üç farklı reklam filmi hazırlandı. İKSV Kültür Sanat Kart bilinirliğini ve başvuru sayısını artırmayı hedefleyen kampanya sonunda başvurular geçmiş yıla oranla yüzde 77 arttı. Bu kampanya ile Eczacıbaşı Topluluğu, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin, Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması'nda "İtibarla Büyüyenler" kategorisinde "Altın", "Kart Ödeme Sistemleri ve Sadakat Programları" kategorisinde ise "Bronz" ödüle layık görüldü.

www.kultursanatkart.iksv.org