facebook

Yeşiliz

Sürdürülebilir bir yaşam için iz bırakmaya kararlı olan Eczacıbaşı Topluluğu, Yeşiliz projesi ile Eczacıbaşılılar’ın hayatında fark yaratmayı hedefliyor.

Yeşiliz, Eczacıbaşı Topluluğu çalışanlarının iş ve yaşam alışkanlıklarını, doğa dostu ve ekolojik alışkanlara dönüştürmeye destek olan ve bu dönüşümü Kurumsal Portal üzerinden erişilebilen “Yeşiliz” sayfalarında izleyebilmelerini ve paylaşabilmelerini sağlayan bir proje.

Eczacıbaşı Topluluğu, sürdürülebilir kalkınma alanında gerçekleştirdiği çalışmalarıyla, daha yeşil ve sürdürülebilir iş ve yaşam pratiklerini özendiriyor, uyguluyor ve yaygınlaştırıyor. Yeşiliz, Topluluğun sürdürülebilirlik yaklaşımını yansıtan ve pekiştirmesi hedeflenen yeni bir iç iletişim projesi olarak başladı. Proje, Eczacıbaşılılar’ın, sürdürülebilir bir gelecek için doğal kaynakların aşırı tüketimine yol açmayan, doğa dostu, etik kaygılarla üretilen ürün ve hizmetleri tercih etmelerini, geri dönüşüm, ekolojik ve güvenli gıdaların seçimi gibi “yeşil” alışkanlıklar edinmelerini özendiriyor.

Sürdürülebilir üretim, tüketim ve yaşam konularında güncel, yeni ve güvenilir kaynaklara dayanan önemli mesajları bir araya getiren ve “Hepimiz Yeşiliz” çağrısıyla tüm Eczacıbaşılıları yeşil seçimler yapmaya çağıran Yeşiliz filmini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.