facebook
Eczacıbaşı Shire Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş
Eczacıbaşı Baxalta Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri’nin 22 yıllık ortağı olan Baxter’in, Biyolojik Ürünler Bölümü’nün Baxalta çatısı altında ayrı bir şirket olarak yapılandırması sonrasında, 1 Şubat 2016 tarihinde %50-50 ortaklık yapısıyla kuruldu. Haziran 2016’da Baxalta’nın Shire tarafından satın alınmasıyla, Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Ortaklığı, Ocak 2017 sonu itibariyle, Eczacıbaşı Shire Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak faaliyet gösteriyor.

32 milyar ABD doları değerinde nakit ve öz sermaye devri yoluyla gerçekleşen Shire Baxalta birleşmesiyle, nadir hastalıklar ve özel uzmanlık gerektiren hastalıklar alanında lider küresel biyoteknoloji şirketi doğdu.

100’den fazla ülkede, 22 bin çalışanıyla, ihtiyaçları karşılanamamış hastalara hizmet veren Shire; hematoloji, immünoloji, nörolojik bilim, lizozomal depo hastalıkları (LDH), gastrointestinal, dahili, endokrin ve herediter anjiyoödem (HAÖ) ana tedavi alanlarında sınıfının en iyisi ürünleriyle lider konumda bulunurken, onkoloji ve oftalmoloji alanlarında büyümesini sürdürüyor. Eczacbaşı Shire ise, Türkiye’de nadir hastalıklar ve immünoloji ve hematoloji alanlarında uzmanlaşmış ürünler sunuyor.
Kurumsal Profil
Genel Müdür
Şeyda Atadan Memiş
Bilgi için
Senem Terzioğlu
Kurumsal İletişim Direktörü
Adres
River Plaza
Büyükdere Cad. Bahar Sok. No:13 Kat:24
34394 Levent – İstanbul, Türkiye
Telefon
+90 (212) 401 82 00
Fax
+90 (212) 401 83 99
İletişim İçin