facebook
HAKKIMIZDA
Sağlık Grubu'nun temelleri, 1942 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın kendi laboratuvarında D-Vital ismiyle anılan vitamini üretmesiyle atıldı. 1952 yılında ülkenin ilk modern ilaç fabrikasını kuran Eczacıbaşı, ilaç üretimi alanında faaliyet gösteren iki kuruluşunu 2007 yılında Zentiva’ya devretmesinin ardından ürün ve hizmet alanında yeni açılımlara yöneldi.

Sağlık Grubu’ndaki yeni yapılanma ve yeni alanlara açılma stratejileri çerçevesinde, öncelikle nükleer tıp alanında büyüme hedeflenirken, kronik hastalıklara ve sağlığın desteklenip korunmasına dönük ürünler ile sağlık takibi ve evde bakım hizmetlerinin sunulmasına hız verildi.

Gelecekte, özellikle yüksek teknoloji ile üretilen ürünlere yoğunlaşmayı hedefleyen Eczacıbaşı Sağlık Grubu kuruluşları, Ar-Ge konusunda dünya lideri olan iş ortaklarının bilgi birikimi ve deneyimini kendi üretim, pazarlama ve satış süreçlerinde değerlendirerek, çağdaş ve kaliteli bir sağlık hizmeti anlayışı ortaya koyuyor. Eczacıbaşı Sağlık Grubu insan yaşamının tüm evrelerinde; korumadan erken teşhise, yenilikçi tedavilerden birebir bakıma kadar sürekli büyüyen ürün ve hizmet portföyüyle Türkiye’de sağlık alanında bütünsel yaklaşımın öncüsü olmaya devam ediyor.
KURULUŞLAR
 • Eczacıbaşı İlaç Pazarlama
 • Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler
 • Eczacıbaşı Health Care (Rusya)
 • Eczacıbaşı İlaç Pazarlama
  İthal ettiği ve fason ürettiği orjinal ilaçların ve reçetesiz ürünlerin tanıtım, pazarlama, satış ve dağıtımını gerçekleştiren Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, ürün portföyü ve hedef kitlesi açısından ülkenin en prestijli pazarlama ve satış kuruluşları arasında yer almaktadır. Kuruluş, formlarıyla birlikte 100'ü aşkın ürünün, 35 tedavi alanında, 21 lisansör şirket ile işbirliği içerisinde 13 ana satış bölgesinde ecza depolarına doğrudan satışını gerçekleştiriyor.

  Tıp ve sağlık çevrelerine yurt çapında yaygın ve etkin bilimsel tanıtım hizmeti veren Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, özellikle araştırma ve geliştirme konusunda dünyanın önde gelen uluslararası ilaç kuruluşlarıyla sürekli bilgi alışverişinde bulunuyor.
  Kurumsal Profil
  Genel Müdür
  Başbuğ Öke
  Adres
  Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No: 5
  34394 Levent, İstanbul
  Telefon
  +(90 212) 350 80 00
  Faks
  +(90 212) 350 84 64
   
  Web sitesi
 • Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler
  1985 senesinde Bozlu Holding tarafından kurulan ve 2008 yılı itibariyle Eczacıbaşı İlaç Sanayi ortaklığında faaliyetlerine devam eden Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler, kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve ürettiği ürünler ile Türkiye nükleer tıp sektörünün gelişmesine öncülük eden, yüksek hizmet kalitesinden ödün vermeden büyüyen yüksek kalitede radyofarmasötik ilaç üretimi gerçekleştiren bir nükleer tıp kuruluşudur.
   
  Konusunda uzman 200’ü aşkın çalışanıyla, yurt içinde 5 (Gebze, Ankara, Adana, İzmir, İstanbul), yurt dışında 3 (Romanya, Bulgaristan, Mısır) üretim tesisiyle ve farklı ürün çeşitleri (PET & SPECT) ile yurt içi ve yurt dışındaki nükleer tıp merkezlerine hizmet veren ilk üretici Türk firması olan Eczacıbaşı-Monrol, bu tesislerin yanı sıra, Kuveyt, Erbil, Dubai ve Ankara’da siklotron tesisleri işletmektedir.
   
  Kurumsal Profil
  Genel Müdür
  Mustafa Aydın Küçük
   
  Adres
  Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak, No:20 Kat:8 34805 Beykoz / İstanbul
  Telefon
  + (90 216) 544 0 544
  Faks
  + (90 216) 472 41 48 
 • Eczacıbaşı Health Care (Rusya)
  Kurumsal Profil
  Adres
  101000 Moscow
  Arhangelski pereulok D. 5 Str. 4
  Telefon
  +7 (495) 980 84 99
  Faks
  +7 (495) 980 75 22
MARKALAR
 • brand logo hover
 • brand logo hover
 • brand logo hover
 • brand logo hover
 • brand logo hover
 • brand logo hover
 • brand logo hover