facebook
Kaynak Tekniği San. ve Tic. A.Ş.
1 Mart 1974'de ilk olarak örtülü kaynak elektrodu üretimi ile faaliyete geçen kuruluş, 1980'li yılların başından itibaren gazaltı kaynak tellerinin üretimine başladı.

1992 yılında merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Cleveland şehrinde bulunan “The Lincoln Electric Company” tarafından üretilen kaynak makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü alan Askaynak The Lincoln Electric Company ile olan ilişkisini 5 Mayıs 1998'de eşit paylı ortaklığa dönüştürerek başta Avrupa olmak üzere Rusya, Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarında genişleme ve bu bölgelere yapılan ihracatta artış sağlama yolunda büyük bir adım attı.

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak tarafından üretilen “Askaynak” markalı kaynak elektrodları ve kaynak telleri yoğun olarak kaynaklı imalat sanayinde kullanılırken, “Kobatek” markalı ürünler özellikle tamir ve bakım kaynağı uygulamalarında tercih ediliyor. Askaynak ayrıca, ortağı olduğu The Lincoln Electric Company tarafından üretilen kaynak ürünlerinin (kaynak elektrod ve telleri, kaynak makineleri vs ...) Türkiye genelindeki satışını da sürdürüyor.

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak tarafından üretilen ve pazara sunulan tüm ürünler yurt genelinde güçlü bir konuma sahip. Kuruluş dışsatım kapasitesini her geçen yıl yükselterek artırmaya devam ediyor, bu hızlı büyümeye paralel olarak 50'den fazla ülkeye dışsatım gerçekleştiriliyor.
Kurumsal Profil
Genel Müdür
Ahmet Sevük
Bilgi için
Uğur Bayram
Pazarlama Müdürü
 
Adres
TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
2. Cadde, No:5, Çayırova, Gebze
41420 Kocaeli
Telefon
+(90 262) 679 78 11
Fax
+(90 262) 679 77 00