facebook

Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’ne VitrA damgası

Üst üste 5. kez sektörünün en başarılı Ar-Ge merkezi seçilen VitrA İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin en iyi 2. Ar-Ge merkezi oldu.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ali Aköz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, VitrA İnovasyon Merkezi, üst üste 5. kez cam ve seramik sektörünün en başarılısı seçildi. Tüm şirketler arasında yapılan değerlendirmede, Türkiye’nin en iyi üç Ar-Ge merkezi de açıklandı. VitrA İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin en başarılı 2. Ar-Ge merkezi oldu. 6. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında 20 Aralık’ta düzenlenen törende, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ali Aköz ve İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, ödülleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.
 
Ödül vesilesiyle açıklama yapan Ali Aköz, “Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu olarak, büyümemizin dinamosunu inovasyonda görüyoruz. Rekabet avantajı kazanmak ve daha fazla katma değer yaratmak için, yüzümüzü inovasyona dönüyoruz. Her yıl ciromuzun yaklaşık %2’sini Ar-Ge’ye ayırıyoruz. 2011 yılında Bilecik Bozüyük’te VitrA İnovasyon Merkezi’ni kurarak, Ar-Ge çalışmalarımızı tek bir çatı altından yönetmeye başladık. Merkez sayesinde patent başvuru sayımız 10 kattan fazla arttı. Ülkemizin en çok patent başvurusu yapan kuruluşlarından biri olduk. Türkiye’nin en başarılı ikinci, sektörümüzün tartışmasız en iyi Ar-Ge merkezine sahip olmanın getirdiği sorumlulukla, kullanıcıların hayatına değer katacak yenilikleri aramaya, bulmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.