İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Eczacıbaşı Topluluğu, kurulduğu 1942 yılından itibaren kültür, sanat, eğitim, bilim ve spor alanlarında toplumsal yaşamın gelişmesine katkıda bulunmayı sorumlulukları arasında sayıyor. Bu doğrultuda, toplumsal hizmetlerini, doğrudan kurduğu ya da kuruluş ve yönetiminde etkin rol aldığı kurumlar aracılığıyla yürütüyor.

İKSV’nin Dr. Nejat F. Eczacıbaşı öncülüğünde kuruluşundan bu yana Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’ni destekleyen, son on yıldır ise Festival Sponsorluğu’nu üstlenen Eczacıbaşı Topluluğu, 2006 yılından başlayarak İKSV’nin “Öncü Sponsoru” oldu. Eczacıbaşı Topluluğu, Müzik, Film, Tiyatro, Caz Festivalleri, İstanbul Bienali ve İstanbul Tasarım Bienalini de kapsayan “Öncü Sponsorluk” yapısı ile daha geniş bir sanatsever çevre ile buluşmayı ve desteğini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Eczacıbaşı Topluluğu, festivalleriyle İstanbul’u uluslararası bir kültür-sanat merkezi haline getiren İKSV’yi 44 yıldır aralıksız destekliyor.

Eczacıbaşı Topluluğu, her yıl Öncü Sponsorluk çalışmaları kapsamında, özel iletişim kampanyaları düzenleyerek festivallerin geniş kitlelerce bilinirliğinin artırılmasına destek veriyor. 2012 yılında, İKSV’nin 40. yılını kutlamak amacıyla, Eczacıbaşılılar’ın rol aldığı “Eczacıbaşı, festivalleri gönülden destekliyor. Tüm çalışanları ile tam 40 yıldır...” mesajı ile özel bir film hazırlandı.

www.iksv.org

Yukarı Dön