HAKKIMIZDA
Eczacıbaşı Topluluğu, tüketim ürünleri alanında, 70 yılı aşkın bir süredir öncü ürün ve kategorilerde tüketici ihtiyaçlarını karşılıyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu, temizlik kağıtları, ıslak temizleme mendilleri, kişisel bakım ve kozmetik, bebek bakım, ev bakım ve ev dışı temizlik kategorilerinde faaliyet gösteren kuruluşlardan oluşuyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu’nun temel amacı çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın gereği olan tüketim ürünlerinin sunumunda öncülük yapmak ve kullanımını yaygınlaştırmak. Grup, “kişisel bakım pazarının ilk 3 oyuncusundan birisi olmak ve bu alanda yakın coğrafyada söz sahibi olmak” vizyonu ile faaliyetlerini yürütüyor.
KURULUŞLAR
 • Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri
 • İpek Kağıt Central Asia LLP
 • Eczacıbaşı Girişim
 • Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri
 • Eczacıbaşı Profesyonel
 • Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri
  Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Eczacıbaşı Topluluğu tarafından, 1969 yılında çağdaş ve sağlıklı bir yaşamın gereği olan temizlik kağıdı ürünlerini üretmek ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla “İpek Kağıt” adıyla kuruldu. 2017 yılının kasım ayında “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri” olarak değişen unvanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

  Mendil sözcüğüyle özdeşleşmiş olan Selpak markası, tüketicilerin farklı beklentilerini karşılayan Solo, Silen, Servis; ev dışı kullanıma yönelik Selpak Professional markalarıyla kurulduğu yıldan bu yana Türkiye temizlik kağıdı pazarının lideri konumunda bulunan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, güçlü ürün ve yarı ürün portföyüyle beş kıtaya ihracat yapıyor ve markalarını birçok ülkede reklam tanıtım desteğiyle güçlendiriyor. Selpak markası sadece Türkiye’nin değil, Kazakistan ve Kafkasya bölgesi temizlik kağıdı pazarlarının da lideri konumunda büyümesini sürdürüyor.

  Yalova, Manisa’da bulunan iki üretim tesisinde, 2015 yılında hayata geçirdiği büyük yatırımlarla üretim kapasitesini %65 artıran Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri; 45 yılı aşkın kağıt üretim tecrübesi, güçlü markaları, yenilikçi yaklaşımı, değerli insan kaynağı ve sahip olduğu ileri teknoloji ile güçlü bir bölgesel oyuncu olma vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

  Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, çağdaş yaşamın en önemli gereklerinden “kişisel hijyen” bilincinin toplumda gelişmesi için, temizlik kağıdı sektöründe eğitim çalışması yapan ilk ve tek kuruluş olma özelliğini taşıyor. 2002 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde yürütülen “Selpak İlköğretim Okulları Kişisel Hijyen Eğitimi” projesi ile bugüne kadar 66 ilde 8500 okulda 6 milyonu aşkın ilköğretim okulu öğrencisi genel ve kişisel hijyen ilkeleri hakkında bilgilendirildi.
  Kurumsal Profil
  Adres
  Kavacık Ofis
  Rüzgarlı Bahçe Mahallesi,
  Kavak Sokak No:20
  Beykoz 34805, İstanbul
  Telefon
  +(90 216) 333 77 00
  Faks
  +(90 216) 333 70 83
  E-posta/Web sitesi
 • İpek Kağıt Central Asia LLP
  İpek Kağıt’ın coğrafi büyüme stratejisi doğrultusunda, 2006 yılında Kazakistan’ın Almati şehrinde yapılan üretim yatırımı ile Orta Asya pazarına ilk adımını atan, bunun yanı sıra, Kazakistan’da yoğun reklam-tanıtım faaliyetlerini başlatan İpek Kağıt Central Asia, bugün dünya markaları ile rekabet eden bir konuma ulaşmış bulunuyor.

  Selpak, Silen, Servis, Selpak Professional ve Marathon markaları altında tuvalet kağıdı, havlu, peçete ve kutu mendil üretimi yapan İpek Kağıt Central Asia, sadece Kazakistan'da faaliyet gösteren bir kuruluş olmaktan öte, bölgede aktif bir oyuncu olarak Kırgızistan ve Tacikistan gibi, bu bölgedeki diğer ülkelere dışsatım yapıyor.

  Selpak markası sadece Türkiye’nin değil, Kazakistan’ın temizlik kağıdı pazarının da lideri konumunda büyümesini sürdürüyor. Bu büyüme doğrultusunda oluşan ilave kapasite ihtiyacı doğrultusunda Almati’deki fabrika, başkent Astana’daki yeni modern tesise taşındı. 2016’nın ilk çeyreğinde devreye giren yeni fabrika, yeni konverting hatlarıyla üretim kapasitesini artırırken modern teknolojisiyle maliyetleri düşürecek. Yeni tesisler, Orta Asya operasyonunun uzun vadede genişlemesine de olanak sağlayacak.
  Kurumsal Profil
  Adres
  Kunayev Str. 21 B, Business Center 'SAT', Office No: 72 , Almaty, Kazakistan
  Telefon
  +7 (727) 244 66 25-26-27-28
  Faks
  +7 (727) 244 66 24
 • Eczacıbaşı Girişim
  1978 yılında kuruluşundan bu yana geniş ürün portföyü ve kapsamlı dağıtım ağı ile Türkiye’nin önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketi olan Eczacıbaşı Girişim, Eczacıbaşı Topluluğu’nun sahip olduğu güçlü hızlı tüketim markalarının yönetimi, Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarının ve piyasanın diğer öncü kuruluşlarının hızlı tüketim ve ev dışı tüketim ürünlerinin satış ve dağıtım hizmeti ile çeşitli hızlı tüketim ve ev dışı tüketim ürünlerinin Gebze fabrikada üretimi olmak üzere üç ana iş kolunda faaliyet gösteriyor. Eczacıbaşı Girişim, toplamda 40’ı aşkın yerli ve uluslararası marka ile 1500’den fazla ürünü tüketicilerle buluşturuyor.

  Eczacıbaşı Girişim yönetimindeki kişisel bakım markalarının birçoğu kendi alanında lider veya güçlü bir ikinci marka konumunda yer alıyor. Türkiye’nin sevilen limon ve parfümlü kolonya markalarından biri olan Selin, kişisel temizlik ve bakım markasına dönüşüyor. O.K., 1990’lı yıllardan beri Türkiye’nin açık ara lider prezervatif ve cinsel sağlık markası olmaya devam ediyor. Egos ise, en çok tanınan ve gençler tarafından en çok sevilen saç jölesi markalarından biri olarak tüketicilerle buluşuyor. , Eczacıbaşı Girişim, Cosnova Beauty ile yaptığı işbirliği çerçevesinde 2012 senesinden bu yana Essence markasının, 2015 senesinden bu yana da Catrice markasının Türkiye’deki dağıtımını üstleniyor. Eczacıbaşı Girişim’in ürün portföyünde yer alan diğer markalardan olan Detan, haşereyle mücadele pazarında en güçlü ikinci marka konumunda olup Defans ise son yıllarda Pazar payını dörde katlayan yenilikçi bir cilt kovucu markası olarak tüketicilerin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

  Eczacıbaşı Girişim, tek satıcılık anlaşması olan bayi, toptancı, ecza deposu ve bebek ürünleri toptancıları aracılığı ile beş bölge ofisi üzerinden geniş kapsamlı satış ve dağıtım hizmeti sunuyor. Etkin dağıtım ağı sayesinde perakende noktalarının yaklaşık %90’nına ulaşarak toplam 200.000’e yakın noktaya erişiyor. Bunun yanı sıra Eczacıbaşı Girişim, beş bölge ofisi ve tek satıcılık anlaşması bulunan bayiler üzerinden 4.000’den fazla erkek ve kadın kuaför salonuna satış ve dağıtım hizmeti götürüyor.
  Kurumsal Profil
  Adres
  Kavacık Ofis
  Rüzgarlı Bahçe Mahallesi,
  Kavak Sok. No. 20
  Beykoz 34805, İstanbul
  Telefon
  +(90 216) 333 71 00
  Faks
  +(90 216) 333 70 70
 • Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri
  1994 yılında Uni markasıyla ıslak mendil üretimine başlayan Ataman İlaç ve Kozmetik A.Ş., 12 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşen hisse devri sonucunda Eczacıbaşı Topluluğu'na katıldı.

  2013 yılında kurulan Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri, devraldığı Uni, Uni Baby, Uni Wipes, Uni Care, Unimed, Premax ve Şelale markalarıyla faaliyete başladı. Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri’nin temel amacı; bebek ve yetişkinlerin yaşam kalitesini artıran hijyen ürünleri üretmektir.

  Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri bünyesinde, Uni Baby markası ile bebeklerin özellikle yenidoğan dönemine ve sonrasına yönelik cilt bakım ürünleri, Uni Wipes markası ile ıslak bebek mendili ve cep mendili, Uni Care markası ile kişisel temizlik ve hijyen ürünleri, Unimed markası ile hasta bakım ürünleri üretiliyor.

  Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri, tüketici ihtiyaçlarını doğru analiz ederek farklı çözümler üretebilme yeteneğinin sonucu olarak 5 kıtada 57 ülkeye ihracat yapıyor. Yakın coğrafyadaki pazarlarda, ana faaliyet alanındaki kategorilerde en çok tercih edilen ilk 3 marka arasında yer alıyor.

  Geliştirdiği her üründe insan sağlığını ön planda tutan Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri, yenilikçi ve inovatif bakış açısı ile yurt içi ve yurt dışında tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetleri sunmaya devam edecek.
  Kurumsal Profil
  Adres
  Kavacık Ofis
  Rüzgarlıbahçe Mahallesi,
  Kavak Sokak No: 20
  Beykoz 34805, İstanbul
  Telefon
  +(90 216) 333 79 00
  Faks
  +(90 216) 333 79 06
 • Eczacıbaşı Profesyonel
  Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu kuruluşlarından Eczacıbaşı Profesyonel; profesyonel temizlik, hijyen, gıda ürünleri ve hizmetlerini bütünleşik çözümler sunarak işletmelerle buluşturuyor. Eczacıbaşı Profesyonel, müşteri odaklı uzman satış ekibi ve etkin satış sonrası servis hizmetleri sayesinde, müşterilerin ev dışı kullanım ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında yer alıyor.

  Eczacıbaşı Profesyonel, her biri kendi alanında uzman markaları ve hizmet kalitesi sayesinde müşterilerinin çözüm ortağı ve tercih edilen satış ve dağıtım firması olma vizyonu ile birçok ürün çeşidi sunuyor.

  A'dan Z'ye yüksek kalite ve hizmet standartları ile 10.000'den fazla işletmeye profesyonel çözümler sunan Eczacıbaşı Profesyonel, geniş ürün yelpazesi ile turizm, yiyecek-içecek, AVM, eğitim ve sağlık sektörlerine hizmet ediyor.

  Eczacıbaşı Profesyonel “Temizlik Kağıdı Ürünleri”, “Temizlik ve Hijyen Ürünleri” ve “Gıda Ürünleri” olmak üzere 3 ana kategoride işletmelere ürün tedarik ediyor. Eczacıbaşı Profesyonel’in temizlik kağıdı markaları arasında; Selpak Professional ve Marathon; Temizlik ve Hijyen markaları arasında ise; Maratem, Tana Professional ve Dispo yer alıyor. Gıda markaları arasında ise; Oralet, Oralet Çay, Unifood, Nektar Natura, Splenda ve Cezbeli Kahve markaları yer alıyor.

  Eczacıbaşı Profesyonel geniş ürün portföyünün yanı sıra, EP Akademi ile işletmelere eğitim, denetim ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. EP Akademi, müşterilerin karşılaştığı sorunları etkin, hızlı ve doğru bir şekilde çözmelerine yardımcı olup; yüksek standartta temizlik ve hijyen seviyesinin sağlanması için yönlendirici eğitimler veriyor.
  Kurumsal Profil
  Adres
  Kavacık Ofisi
  Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak No:20, Beykoz 34805, İstanbul
  Telefon
  +(90 216) 333 75 00
  Faks
  +(90 216) 333 70 79
MARKALAR