İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş
Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun VitrA-Artema markalı ürünlerinin pazarlama faaliyetlerini yürütmek amacıyla 1978 yılında kurulan İntema, Türkiye’nin ilk halka açık kuruluşlarından biridir. Yapı sektöründe pek çok önemli yeniliğe imzasını atan İntema, mutfak ve banyoları yenileme düşüncesinin yerleşmesinde öncülük yaparak çağdaş mutfak ve banyo tasarımlarının Türkiye’deki en önemli adresi konumuna ulaştı.

1997 yılında önemli yapısal değişiklikler yaşayan İntema, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'nun tüm ürünlerinin Türkiye’deki tek pazarlama ve satış örgütü haline dönüştü. Yetkili satıcılara iş ortaklığı anlayışı benimsetilerek pazarlama ve satış konularında verilen destekle Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda üretilen ürünlerin tüketiciye paket olarak sunulması imkanı yaratıldı ve pazardaki rekabet avantajları artırıldı. Bünyesine katılan uzman kadrosu ve kapsamı gittikçe genişleyen hizmet alanları ile İntema, 1998 yılında Türkiye’nin modern mutfak ve banyolarda seçkin ve çok yönlü tasarım hizmeti ile satış yapan kurumu haline geldi.

Yıllardır “müşteri odaklı” hizmet anlayışını benimsemiş olan İntema, bu alandaki çalışmalarını daha da ileri götürerek, satış öncesi ve sonrası hizmet geleneğini de geliştirerek sürdürüyor. Yapı sektöründe bir “ilk”e imza atarak 1998 yılında kurduğu CRM Projesi, PartnersClub ile çalışmalarına etkin bir şekilde devam eden İntema, sektördeki profesyonellerle çok yönlü ortaklık, sürekli ve etkin iletişim anlayışını benimsiyor.

İntema mağazaları ile oluşturulmaya başlanan uzman satış noktası yapılanması yetkili satıcı kanalına yayılarak, kurum ve marka imajının doğru temsili, vitrin ve hizmet kalitesinde standartlaşma sağlıyor. İntema organizasyonu altında faaliyetlerini yürüten ve sektöründeki ilk düzenli servis teşkilatı olan VitrA-Artema yetkili servisleri ise bugün Türkiye çapında 100'den fazla noktada Yapı Ürünleri Grubu ürünlerine yönelik satış sonrası hizmet desteği sağlıyor.

İntema mağazaları bir projenin çizim aşamasından monte edilmesine kadar tüm aşamaları yerine getirerek “anahtar teslim” projelere imza atıyor. VitrA, Villeroy&Boch-bulthaup ve İntema Mutfak olarak özelleştirilmiş ve farklı şehirlere yayılan yeni mağaza yapılanması ile banyo ve mutfak alanında komple çözümler sunmaya devam ediyor. Bulgaristan’da hayata geçirdiği 2 mağaza ile birlikte, perakende hizmet tecrübesini yurtdışına taşıyor.

Eczacıbaşı Topluluğu 2007 yılında perakende alanında önemli bir adım atarak Villeroy & Boch’un sofra ürünlerinin Türkiye’deki satış ve dağıtımını üstlendi. Yine aynı yıl, dünyanın en eski ve bilinen seramik markası Villeroy & Boch ile başlattığı işbirliğinde ikinci büyük adımı atarak Villeroy & Boch Karo Bölümü’nün yüzde 51’lik hissesini satın aldı. İmzalanan yeni anlaşma ile İntema, Villeroy & Boch sofra ürünlerinin Türkiye’deki tüm dağıtım ve satış yetkilerini devraldı.

Teknolojik altyapı gelişmelerine büyük önem veren ve bunu tüm hizmetlerine yansıtmayı amaçlayan İntema, iş süreçlerini internet ortamında ilerletmekte ve raporlamalarını daha kısa sürede ve daha etkin şekilde alabilmek için süreç yenilemelerine sürekli yeni yatırımlar yapıyor. İntema bu çabaları ile 2001 yılında Eczacıbaşı Holding tarafından her yıl kendi bünyesindeki kuruluşlar arasında yapılan bir değerlendirme ile verilen Yaratıcılık Yenilikçilik Ödülleri'nde ilgili kategoride "e-İntema" Projesi ile birinciliği aldı. Aynı nedenle, Capital Dergisi ve Siemens Business Services tarafından her yıl düzenlenen e-dönüşüm liderleri projesinin Sanayi dalında 2003 yılı birincilik ödülü İntema’ya verildi. Ayrıca İntema, tüm bu çalışmalarından ötürü 2001 ve 2006 yıllarında Sanayi Bakanlığı tarafından verilen “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülüne layık görüldü.

İNTEMA MUTFAK

Eczacıbaşı Holding’in sahip olduğu 30 yıllık mobilya deneyimi ile oluşan sinerjinin aktarılmasıyla yaratılan İntema Mutfak markalı mutfak mobilyaları, 2005 yılından beri bu isimle tüketicilere sunuluyor. İntema Mutfak, yenilikçi ve modern çizgisiyle ve modüler mutfak mobilyası kullanıcılarına sunduğu kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla, markalı mutfak pazarında öncü marka olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

İntema Mutfak, iletişim çalışmalarını tüketiciler için ideal mutfak yaşamını tasarlayan uzman bir marka olma yönünde yürüterek, marka ile kullanıcıları arasında duygusal bir bağ kuruyor. Tüketicisine formu ve tasarımı ile farklılaşan alternatifler sunmak, aynı zamanda ürün, malzeme ve fonksiyon detaylarındaki çeşitliliği desteklemek amacıyla moda ürün gamını destekleyici ürün geliştirme çalışmalarına odaklanıyor.

İntema Mutfak ürünleri, Türkiye genelinde 51 satış noktasında uzman satış kadroları ile, satış öncesi yönlendirme, danışmanlık, projelendirme ve mimari hizmetin yanı sıra; satış sonrası montaj ve servis hizmetlerini de tüketicilerine sunuyor.
Kurumsal Profil
İntema
Genel Müdür
Eser Ersoy
Bilgi için
Bengü Gençay
Perakende Kanal Pazarlama Müdürü
Adres
Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:5
34394 Levent, İstanbul
Telefon
+(90 212) 350 80 00
Faks
+(90 212) 350 84 45İntema Mutfak


Genel Müdür
Emre Eczacıbaşı
Bilgi için
Bilge Kıran
Pazarlama Yöneticisi
Adres
Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:5
34394 Levent, İstanbul
Telefon
+(90 212) 350 80 00
Faks
+(90 212) 350 84 45
E-posta/Web sitesi
info@intemamutfak.com
Yukarı Dön
Bilgi Toplumu Hizmetleri

Copyright © 2014 Eczacıbaşı Holding