Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. ve Tic. A.Ş
Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, VitrA markalı seramik banyo takımları, banyo mobilyaları, tamamlayıcı ürünler, akrilik banyo küvetleri ve duş sistemleri, Artema markalı armatür ve banyo aksesuarları ve Intema Mutfak markalı mutfak mobilyaları üretiyor. VitrA ve Artema markaları ile yurtiçinde lider konumunda olan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri yurtdışında VitrA markası ile önemli pazar paylarına sahip.

VitrA Markası
Dünyada tek çatı altında bulunan en büyük üretim tesislerinden birine sahip olan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, “VitrA" markası ile seramik sağlık gereçleri (lavabo, klozet, eviye, duş teknesi, v.b.), tamamlayıcı ürünler (klozet kapakları, gömme rezervuarlar, yıkama sistemleri, rezervuar iç takımları, v.b.), banyo mobilyaları (lavabo dolabı, boy dolabı, dolaplı ayna, v.b.), akrilik küvetler (düz ve masajlı küvetler, duş tekneleri, v.b.) ve duş sistemleri (masajlı duş sistemleri, kompakt sistemleri, v.b.) üretiyor.

VitrA'da tasarım ve ürün geliştirme sürecinde CAD-CAM (bilgisayar destekli tasarım ve üretim) uygulamaları kullanılıyor. Yaşam kalitesini artıran ürünler sunmakta öncü olan VitrA, Türkiye’de bedensel engelliler ve yaşlılar için banyo takımları, 2,5/4 litre ile fonksiyon yaparak su tüketimini azaltan klozet ve kokusuz klozeti pazara sunan ilk firma oldu. Türkiye’de akrilikten küvet ve duş teknesi üreten ilk yerli firma olma özelliğini taşıyan kuruluş; sağlamlık, hijyen, hafiflik, parlaklık gibi akriliğin temel özelliklerini; estetik, ergonomi, ürün ve hizmet kalitesine verilen önem ile birleştirerek dünya küvet üretiminde çok önemli bir yeri bulunan bu malzemeyi Türkiye’de bilinçli tüketicinin tercihi haline getirmeyi başardı.

Artema Markası
Artema fabrikası, 1979 yılında çağdaş üretim teknolojileri kullanarak standartlara uygun armatür ve valf üretmek amacıyla kuruldu. 22 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 110 bin metrekarelik bir alana sahip olan Artema fabrikası, 1983 yılında üretime başladı. Kısa süre içinde Artema markası ile kendi sektöründe Avrupa’nın önde gelen sıhhi tesisat ve armatür üreticileri arasında yer alan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, 1995 yılından itibaren armatürün yanı sıra metal banyo aksesuarları da üretiyor.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Artema markalı ürünleri kendi bünyesinde ve yurtdışındaki tasarımcılarla ortaklaşa tasarlıyor ve geliştiriyor; ayrıca yurtdışı müşterileri için özel ürün tasarımı da yapıyor. Artema markalı ürünler, banyo-mutfak armatürleri, duş sistemleri ve banyo aksesuarlarından oluşuyor. Açma kapama düzenine göre ele alındığında tek kumandalı, çift kumandalı (klasik ve 90 derece), termostatik, elektronik ve zaman ayarlı armatürler üretiyor. Armatür ve aksesuarlar krom kaplamanın yanı sıra krom-altın, saten seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Bazı armatür serilerinde kullanılan pvd kaplama teknolojisi (chrommax) ile de armatürlerin aşınmaya, kararmaya ve çizilmeye karşı direnci artırılıyor.

Artema, rekabet gücünü yüksek tutmak için sürekli olarak dünyadaki gelişmeleri, yeni teknolojileri izleyip, bu teknolojilerden kendisinin gelişmesine katkıda bulunacakları sisteme dahil ederek teknolojisini sürekli yeniliyor. Hızlı ve esnek üretimi gerçekleştirmek için tasarım aşamasında CAD-CAM ve hızlı prototipleme sistemi kullanılıyor.

Temel amacı ‘‘Banyo ve mutfak armatürleri ile banyo aksesuarlarında müşteri istek ve beklentilerini aşarak karşılayan öncü kuruluş olmak’’ olan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Artema ürünlerinin ömür, dayanıklılık, gürültü ve debi testlerini modern bilgisayar kontrollü test laboratuarında gerçekleştiriyor. Klasikten modern çizgilere, ekonomikten teknolojik çözümlere, çok çeşitli ürün gamı ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.
Kurumsal Profil
Genel Müdür
Atalay Gümrah
Bilgi için
Ferit Erin
Pazarlama Direktörü
Adres
Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:5 Levent 34394, İstanbul
Telefon
+(90 212) 350 80 00
Fax
+(90 212) 350 85 58
Fabrika bilgi
Tuna Tümer
Fabrika Direktörü (VitrA – Seramik Sağlık Gereçleri)
Cem Görürgöz
Fabrika Direktörü(VitrA – Akrilik Küvet ve Duş Sistemleri)
Oktay Pehlevan
Fabrika Direktörü (Artema – Armatür ve Banyo Aksesuarları)
E-posta/Web sitesi
VitrA İletişim
Yukarı Dön
Bilgi Toplumu Hizmetleri

Copyright © 2014 Eczacıbaşı Holding