İpek Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş
Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Eczacıbaşı Topluluğu tarafından, 1969 yılında çağdaş ve sağlıklı bir yaşamın gereği olan temizlik kağıdı ürünlerini üretmek ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla “İpek Kağıt” adıyla kuruldu. 2017 yılının kasım ayında “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri” olarak değişen unvanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Mendil sözcüğüyle özdeşleşmiş olan Selpak markası, tüketicilerin farklı beklentilerini karşılayan Solo, Silen, Servis; ev dışı kullanıma yönelik Selpak Professional markalarıyla kurulduğu yıldan bu yana Türkiye temizlik kağıdı pazarının lideri konumunda bulunan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, güçlü ürün ve yarı ürün portföyüyle beş kıtaya ihracat yapıyor ve markalarını birçok ülkede reklam tanıtım desteğiyle güçlendiriyor. Selpak markası sadece Türkiye’nin değil, Kazakistan ve Kafkasya bölgesi temizlik kağıdı pazarlarının da lideri konumunda büyümesini sürdürüyor.

Yalova, Manisa’da bulunan iki üretim tesisinde, 2015 yılında hayata geçirdiği büyük yatırımlarla üretim kapasitesini %65 artıran Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri; 45 yılı aşkın kağıt üretim tecrübesi, güçlü markaları, yenilikçi yaklaşımı, değerli insan kaynağı ve sahip olduğu ileri teknoloji ile güçlü bir bölgesel oyuncu olma vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, çağdaş yaşamın en önemli gereklerinden “kişisel hijyen” bilincinin toplumda gelişmesi için, temizlik kağıdı sektöründe eğitim çalışması yapan ilk ve tek kuruluş olma özelliğini taşıyor. 2002 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde yürütülen “Selpak İlköğretim Okulları Kişisel Hijyen Eğitimi” projesi ile bugüne kadar 66 ilde 8500 okulda 6 milyonu aşkın ilköğretim okulu öğrencisi genel ve kişisel hijyen ilkeleri hakkında bilgilendirildi.
Kurumsal Profil
Adres
Kavacık Ofis
Rüzgarlı Bahçe Mahallesi,
Kavak Sokak No:20
Beykoz 34805, İstanbul
Telefon
+(90 216) 333 77 00
Faks
+(90 216) 333 70 83
E-posta/Web sitesi